Setup projektu „AB Testing”- Webpack i Webpack DevServer

W tym tygodniu byłam na wykładzie organizowanym przez IT Akademia j-labs pod tytułem “Webpack, czyli mniej znaczy więcej”. Prelegent, Jakub Pikoń, opowiadał o narzędziu deweloperskim Webpack oraz przeprowadził sesję live coding, podczas której zademonstrował jak z niego korzystać. 

Dowiedziałam się, co to jest bundle (duży plik, który powstaje po przez połączenie małych plików) oraz że Webpack jest narzędziem, który jest module bundlerem, czyli umożliwia automatyczne budowanie plików bundle.

Zdecydowałam się na skorzystanie z Webpacka w moim projekcie. Do jego instalacji użyłam NPM. Następnie trzeba było go skonfigurować. Było to dla mnie dość trudne zadanie, dlatego poprosiłam o pomoc mojego znajomego. Pobraliśmy też kompilator Babel, który umożliwia pisanie JS przy użyciu ES6 oraz kilka innych loaderów.

Zainstalowaliśmy również Webpack DevServer co umożliwiło śledzenie zmian w kodzie w czasie rzeczywistym. Teraz już wszystko jest gotowe i mogę już skupić się na tworzeniu mojej biblioteki do testów AB.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *