Dzień Kobiet z JavaScriptem – 3 edycja girls.js

dzien kobiet z javascriptem
fot. Sabina Psuj

Dzień pierwszy – integracja

prelekcje podczas girls.js
fot. Sabina Psuj

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień pierwszy warsztatów girls.js poświęcony był integracji. Podczas wieczoru obecne były zarówno uczestniczki, jak i wszyscy mentorzy i mentorki. Spotkanie odbyło się w siedzibie formy Codewise 08.03 czyli w Dzień Kobiet. Głównym punktem programu były dwie prezentacje. Pierwsza Kacpra Sokołowskiego pod tytułem: „Sprawdź jak za darmo podnosić swoje umiejętności i rozwijać sieć kontaktów”, zachęcająca dziewczyny do uczestniczenia w meetupach, hackathonach i nie tylko. Natomiast Iwona Kubowicz, druga prelegentka, z bloga programistka.com poruszyła temat syndromu oszusta. Dzieliła się swoim wieloletnim doświadczeniem, które zdobyła w pracy jako Full Stack developer. Oprócz tego, uczestniczki i mentorzy mieli czas na przełamywanie lodów i lepsze poznanie siebie nawzajem. Nie zabrakło niespodzianek. 🙂 Jedną z atrakcji był tort z okazji Dnia Kobiet.

wieczór integracyjny
fot. Sabina Psuj

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień drugi

Sobota poświęcona została nauce podstaw JavaScriptu. 30 dziewczyn oraz 10 mentorów dzielnie stawiało czoła wyzwaniom, które napotkali podczas realizowania zadania (ożywianie galerii ze zdjęciami za pomocą Vanilla JS). To były bardzo intensywne 7 godzin pracy. Dziewczyny poradziły sobie śpiewająco. To już 3 edycja warsztatów girls.js w Krakowie, którą miała okazję koordynować. Cieszę się, że tyle dziewczyn może spróbować swoich sił w programowaniu. Wielkie podziękowania dla firmy Brainly i Codewise za wsparcie naszej inicjatywy.

Co mówią uczestniczki warsztatów?

 

zespół girls.js Krakow
fot. Filip Sobalski, mentorzy i koordynatorki krakowskiej edycji girls.js

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Podobało mi się podejście organizatorów i mentorów. Atmosfera była luźna, przyjacielska, na warsztatach czułam się naprawdę komfortowo. Samo zadanie jakie mieliśmy do wykonania wydawało się na pozór łatwe – sprawić by galeria zdjęć zadziałała. Gdy się do tego zabraliśmy okazało się, że nie jest to wcale takie banalne dla kogoś kto z JS nie miał wcześniej do czynienia. Świetne wyzwanie, które dało mi ogrom motywacji by wziąć się do nauki JS.”

mentor i uczestniczka
fot. Filip Sobalski, mentor oraz uczestniczki

 

 

 

 

 

 

 

 

„Podobało mi się to, że grupy były 3-osobowe i każda miała swojego mentora. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałam na warsztatach. Bardzo luksusowe warunki do nauki. Poza tym organizatorzy i mentorzy byli świetni, widać, że jesteście zgranym zespołem z dobrymi wibracjami. No i miejsce świetne, catering, tort przepyszny!”

 

tort
fot. Sabina Psuj, tort z okazji Dnia Kobiet

 

 

 

 

 

 

 

 

„Uważam, że wszystko zostało zorganizowane na najwyższym poziomie. Począwszy od zapisów na warsztaty, ich przebieg oraz zakończenie. Na warsztatach panowała bardzo przyjemna atmosfera, która sprzyjała nauce. Najbardziej podobało mi się, że odbyły się one w Dzień Kobiet. To był najlepszy prezent, jaki mogłam dostać. Szczególnie zapadła mi w pamięć prezentacja o syndromie oszusta. Myślę, że dotyczy to wielu dziewczyn.”

prelekcja Olga Stefaniuk
fot. Filip Sobalski, prelekcja podsumowująca warsztaty, Olga Stefaniuk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podsumowanie

Warsztaty girls.js działają całkowicie pro publico bono. Zarówno uczestniczki nie płacą za udział w warsztatach.  Mentorzy, ani koordynatorki nie otrzymują wynagrodzenia za swój wkład w organizację eventu. Ogromną nagrodą dla nas jest, to że możemy się podzielić naszą wiedzą oraz zainspirować dziewczyny do dalszej nauki. Jestem niezwykle wdzięczna wszystkich osobom, które poświęciły swój własny czas i pomogły mi w tej inicjatywie.

To był wspaniały sposób na świętowanie Dnia Kobiet!

Jedna odpowiedź do “Dzień Kobiet z JavaScriptem – 3 edycja girls.js”

  1. Minął ponad rok :)) w tym roku podobnie CODEWISE pomaga, nie mogę się doczekać kiedy minie wirus i będzie można spotkać się ponownie w jakimś mieście :))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.