Girls.js relacja z drugiej edycji

girls.js

 

Girls.js jest dla mnie bardzo ważnym projektem. Są to darmowe warsztaty z JavaScriptu dla kobiet. Zorganizowanie drugiej edycji było bardzo wymagające, ale z dumą mogę powiedzieć, że nasz zespół się rozrósł. Wydarzenie odbyło się w sobotę 27 października i trwało 7h.

Edycja pierwsza: 3 mentorów, 9 uczestniczek

Edycja druga: 12 mentorów, 32 uczestniczki

Liczby mówią same za siebie. Było nas więcej, było głośniej i było jeszcze więcej pozytywnej energii!

girlsjs zdjęcie grupowe

Co najbardziej się podobało uczestniczkom?

„Podział na małe grupy, które pozwalały na indywidualny kontakt z mentorem i dostosowanie tempa pracy do poziomu grupy.”

 

„Małe grupy warsztatowe. Można było swobodnie zapytać mentora o każdą niezrozumiałą rzecz.”

 

3 uczestniczki i jeden mentorka / mentor – tak zawsze pracujemy podczas warsztatów. 

 

Idea, która nam przyświeca tworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której kobiety mogą swobodnie zapytać o każdą rzecz, bez obawy, że zostaną wyśmiane. Staramy dać mi więcej pewności siebie. Chcemy, żeby wiedziały, że mogą się nauczyć programowania, niezależnie co robiły do tej pory w swoim życiu zawodowym. Każda grupa pracuje realizuje ten sam projekt, jednak we własnym tempie rozszerzając zagadnienia, które wymagają większej uwagi.

 

girlsjs grupa warsztatowa

Nasi sponsorzy <3

Nie udałoby się tego wszystkiego zorganizować bez wsparcia naszych sponsorów. Ogromne podziękowania dla firmy Schibsted, która już po raz drugi wsparła naszą inicjatywę. Dziękujemy firmie Brailny za udostępnienie przestrzeni, której mogliśmy się wszyscy swobodnie pomieścić.

Open space

Podczas warsztatów dziewczyny pracowały w 11 grupach. Jak wynika z ankiet, które przeprowadziłam po warsztatach, część dziewczyn bardzo ceniło sobie możliwość dyskutowania i integrowania się z innymi grupami.

„Podobało mi się to, że grupy były małe i dało się zapytać mentorów dosłownie o wszystko: jak wygląda ich praca, jakie rozwiązanie się stosuje itp. Podobało mi się też, że na jednej sali była więcej niż jedna grupa. Nie przeszkadzaliśmy sobie w pracy, a kiedy ktoś z innej grupy zadał ciekawe pytanie, dyskusja toczyła się na forum.”

Otrzymaliśmy bardzo pozytywny feedback i dziewczyny twierdzą, że czuły się bardzo komfortowo podczas zajęć i miały bardzo dobry kontakt z mentorami, co nas ogromnie cieszy.

Mentorki i mentorzy

Serdeczne podziękowania dla naszych mentorek i mentorów, którzy poświęcili swój prywatny czas i wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Bez Was by się to nie udało!

 • Ada Ryś-Krzeszowiak
 • Agata Drobniak
 • Marta Siewierska-Stańczak
 • Patrycja Radaczyńska
 • Mateusz Krzeszowiak
 • Maciek Wątroba
 • Norbert Pabian
 • Mateusz Chojecky
 • Piotrek Rogowski
 • Filip Mamcarczyk
 • Krzysiek Mikuta
 • Rafał Rumanek

Dzięki wielkie! Uczestniczki są ogromnie wdzięczne za pomoc i motywację, którą im daliście!

„Girls.js to wspaniała inicjatywa, pomoże wielu dziewczynom/kobietom i mam nadzieję będzie rosła z każdym rokiem, nie tracąc nic z fantastycznej atmosfery. Kiedy szłam na warsztaty czułam się niepewnie i miałam tremę. Po tych warsztatach jestem super zmotywowana do dalszej nauki, także dlatego, że widzę ile dziewczyn jest w podobnej sytuacji. Wielkie brawa dla Was!!! :)”

girlsjs mentorzy
Fot. Kamila Zarembska-Szatan

Cieszymy się niezwykle, że warsztaty girls.js będą się odbywały w kolejnych miastach w Polsce. Szczegóły już niebawem pojawią się na naszej stronie internetowej. Kolejna edycja w Krakowie planowana jest na marzec 2019. Serdecznie zapraszamy do współpracy oraz do aplikowania na zajęcia.

 

Jedna odpowiedź do “Girls.js relacja z drugiej edycji”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.