Muzyka wspomagająca koncentrację

muzyka koncentracja

 

Chyba każdy z nas lubi ten stan kiedy siadasz do pracy nad jakimś projektem i zanurzasz się bez pamięci w twórczości. Nawet nie wiesz kiedy minęły godziny pełnego skupieniu. Czasami jednak ciężko jest wejść w ten stan. Osobiście mam swoje sprawdzone albumy, które wspomagają moją koncentrację i pomagają mi osiągnąć tzw. „flow”.

Ludovico Einaudi

Mój ulubiony kompozytor, słuchając jego utworów pracuje mi się niezwykle efektywnie. Kojarzysz film „Nietykalni”? Tam właśnie między innymi możemy posłuchać jego utworów, w tym utworu Fly. Ja osobiście do pracy polecam album Una mattina:

Estas Tone

Piękne brzmienie gitary, ciekawe efekty dźwiękowe, to właśnie jest Internal Flight. Spędziłam wiele godzin w stanie „flow” dzięki temu twórcy. Zdecydowanie polecam:

Hans Zimmer

Ostatnio dwa powyższe albumy zaczęły mi nie wystarczać i niedawno trafiłam na ścieżkę dźwiękową z filmu Planeta Ziemia. Hanz Zimmer, jak zwykle, dostarcza mistrzowsko skomponowanych utworów.

Może Ty też masz sprawdzony album albo play listę, która pomaga Ci w koncentracji? Podziel się koniecznie w komentarzu!

7 odpowiedzi do “Muzyka wspomagająca koncentrację”

  1. Hej!

    Ciekawe zestawienie. Estas Tonne brzmi super i koniecznie muszę go dopisać do swojej listy :). Skojarzył mi się od razu z tym utworem https://www.youtube.com/watch?v=mqhYIe9sunA

    W moim przypadku bardzo dobrze sprawdzają się soundtracki z filmów (Władca Pierścieni, Amelie), seriali (Wikingowie, Gra o Tron) i gier (Wiedźmin, Mass Effect). Podobno przez to, że są skomponowane tak aby wzbudzać emocje, ale w taki sposób aby nie odciągać uwagi od głównej fabuły dzieła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.