Projekt jakoś ciężko idzie…

To już piąty tydzień blogowania. Szczerze mówiąc, projekt idzie trochę opornie, nie ma za bardzo czym się chwalić w tym tygodniu… Zdecydowanie łatwiej przychodzi mi pisanie postów nie związanych z projektem. Często przychodzą mi go głowy nowe na tematy artykułów – zapisuję je i powoli realizuję.

Co z projektem? Ameryki nie odkryłam, ale zrobiłam mały krok do przodu.

  1. Napisałam kawałek kodu do testowania filmów. Wcześniej nie miałam jeszcze okazji wstawiać filmów na stronę, więc jest to dla mnie mała nowość, dowiedziałam się kilku ciekawych rzeczy. Na początku skorzystałam z tagu <iframe>, który pozwala na wstawienie kawałka innej strony internetowej do naszej strony. YouTube w łatwy sposób udostępnia już gotowe kawałki kodu (udostępnij -> umieść na stronie -> gotowy kawałek kodu). Drugim sposobem na wstawienia filmu jest użycie tagu <video>.  Tutaj nie korzystamy z linka tylko podajemy ścieżkę do naszego pliku wideo. Dodatkowo, mamy też kilka opcji: możemy zapętlić, wyciszyć, a także odtworzyć film automatycznie.
  2. Co do uniwersalnej funkcji, która ma służyć optymalizacji – mam wrażenie, że mnie blokuje – miałam moment oświecenia w tym tygodniu (w czasie powtarzania wiedzy na rozmowę kwalifikacyjną), próbowałam innego podejścia, ale dalej mi coś nie trybi. Obiecuję, że posiedzę nad tym w przyszłym tygodniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.